+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Odrzucenie implantów silikonowych przez organizm

 1. #1
  IdealWoman
  Administrator IdealWoman is on a distinguished road

  Domyślnie Odrzucenie implantów silikonowych przez organizm

  Osoby które decydują się na operację plastyczną często nie zdają sobie sprawy z powikłań jakie są możliwe podczas lub po operacji. Czytają o powikłaniach, ale często nie biorą sobie tego do serca, że nietypowa sytuacja może przytrafić się także im.

  Poza kwestią zdrowotną istnieje także kwestia finansowa. Istnieją osoby, które na zabieg powiększenia piersi biorą kredyt więc mają tylko odliczoną kwotę na zabieg, lecz trzeba brać pod uwagę, że jeżeli pojawią się komplikacje, lub jeżeli trzeba będzie wymienić implant bardzo często pacjent pokrywa koszt wszelkich kolejnych badań i zabiegów a koszty są dość wysokie.

  Najgorszym powikłaniem(poza pęknięciem implantu), które może się przytrafić jest odrzucenie implantu silikonowego przez organizm.

  Takie ryzyko może wystąpić zaraz po zabiegów jak również kilka lat po zabiegu. Implant jest ciałem obcym więc taka sytuacja może się zdarzyć. Ciało nie zawsze odrzuca implant z obu piersi, może być taka sytuacja, że tylko jedna pierś nie została zaakceptowana przez organizm i obrasta torebką włóknistą powodującą stwardnienie. Często lekarze próbują usunąć ją za pomocą leków lecz często nie to nie wystarczy i trzeba ponownie wykonać operację, usunąć implant, następnie usunąć torebkę i ponownie włożyć implant. Czasami trzeba odczekać kilka miesięcy zanim ponownie umieści się implant.

  Odrzucenie implantów silikonowych przez organizm nie jest spowodowane uczuleniem na silikon lecz odrzuceniem przez organizm ciała obcego i zdarza się niezwykle rzadko. 2. #2
  Wera_nika
  Administrator Wera_nika is on a distinguished road

  Domyślnie

  Trochę mnie przeraziło to co napisałaś. Dobrze, że dodałaś, że takie powikłanie zdarza się niezwykle rzadko.

 3. #3
  IdealWoman
  Administrator IdealWoman is on a distinguished road

  Domyślnie

  Na szczęście zdarzają się rzadko. Czytałam kiedyś historię pewnej dziewczyny, która powiększyła piersi dość dużymi wkładkami, kilka miesięcy wszystko było w porządku lecz po jakimś czasie organizm odrzucił implanty, konieczne było usunięcie implantów na pół roku. Była załamana. Następnie po tych kilku miesiącach lekarz zgodził się ponownie powiększyć jej biust, ale już mniejszymi wkładkami. Te wszystkie zmiany spowodowały spore blizny, oraz poniosła duże koszty finansowe jak również jej samopoczucie psychiczne długo nie wracało do normy. Smutna historia.

 4. #4
  Wera_nika
  Administrator Wera_nika is on a distinguished road

  Domyślnie

  Nie wiem czy na jej miejscu zdecydowałabym się na powtórzenie zabiegu. Bałabym się, że to zdarzy się ponownie.

 5. #5
  IdealWoman
  Administrator IdealWoman is on a distinguished road

  Domyślnie

  Widać, że niektórzy są tak zdeterminowani, że się decydują..

 6. #6
  Zecia
  Junior Member Zecia is on a distinguished road

  Domyślnie

  Właśnie tego się boję, że może coś pójść nie tak. Dodatkowo uważam, że trzeba mieć zawsze przeznaczone na ten cel trochę kasy więcej na wypadek nie przewidzianych powikłań.
  Ideal, orientujesz się jak często (ile%) zdarzają się takie odrzucenia?

 7. #7
  IdealWoman
  Administrator IdealWoman is on a distinguished road

  Domyślnie

  W % nie wiem. Sprawdzę przy najbliższej okazji to Was poinformuję. Generalnie % to jest więcej udanych operacji. Ale lepiej wiedzieć o możliwych powikłaniach zanim zdecydujemy się iść pod nóż.

 8. #8
  CrazyBitch
  Junior Member CrazyBitch is on a distinguished road

  Domyślnie

  Widziałam filmik jak organizm odrzucił implant i implant zarósł taką dziwną tkanką i jak wyciągali wkładkę silikonową z piersi to później z wkładki zeskrobywali tą dziwną tkankę, podobno potocznie mówi się na to efekt cc.

 9. #9
  IdealWoman
  Administrator IdealWoman is on a distinguished road

  Domyślnie

  Też to widziałam na youtubie... wygląd straszny, ale podobno kobieta miała w sobie implanty aż 18 lat.

 10. #10
  monkatymonka
  Junior Member monkatymonka is on a distinguished road

  Domyślnie

  Nigdy nie słyszalam o takim przypadku, ale brzmi strasznie! Moze to tez kwestia jakosci implantu? W koncu jest tylu producentow i niestety, ale roznia sie miedzy soba jakoscia wykonania. Najbezpieczniejsze sa mentory, maja najnizszy odsetek powiklan. Warto miec to na uwadze, decydujac sie na operacje

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu


Search Engine Optimization by vBSEO ©2010, Crawlability, Inc.