+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Implanty łydek

 1. #1
  Wera_nika
  Administrator Wera_nika is on a distinguished road

  Domyślnie Implanty łydek

  Wiele osób jest niezadowolonych z poszczególnych części swojego ciała, chcieliby coś w sobie zmienić. Jednym nie pasuje nos, innym zbyt wiele tłuszczu nazbieranego przez lata, kobiety poprawiają sobie biusty. Są i tacy, których największym utrapieniem są brzydkie łydki. Z myślą o nich w klinikach oferowane są i przeprowadzane operacje wszczepienia implantów łydek - by zmienić ich wielkość i kształt.

  Nie ma co ukrywać nóg całymi latami pod spodniami drogie Panie, więc jeśli nawet rzeźbienie tych partii ciała na siłowni nie przyniosło upragnionych rezultatów może warto zastanowić się nad operacją?

  Oczywiście nie tylko Panie poddają się tej operacji. Panowie jednakże pragną przede wszystkim podkreślić wielkość i masę mięśnia łydki. Implanty pomagają w zbalansowaniu różnicy między partiami nóg (górną i dolną).

  Niektórzy pacjenci decydują się na wszczepienie implantów ze względów estetycznych (na przykład krzywe nogi), inni z uwagi na przebyte choroby, które pozostawiły trwałe ślady w tejże okolicy, np. choroba Heinego i Medina, rozszczep kręgosłupa oraz deformacje stawów kończyn dolnych (wada genetyczna) czy stopa końsko-szpotawa (wada wrodzona).

  Implanty łydek można umieścić zarówno po jednej (wewnętrznej lub zewnętrznej) ze stron, w zależności od tego jaki efekt pacjent chce uzyskać, jak i po obu jednocześnie.  Implanty, które stosuje się podczas zabiegu składają się w większości z silikonu i są podatne na układanie (mimo, że są dość twarde). Oczywiście mają one różne rozmiary i kształty, zadaniem lekarza jest dobranie ich w odpowiedni sposób, tak by pacjent zadowolony był z rezultatu, a jego łydki wyglądały naturalnie, w dotyku przypominały dobrze rozwinięte mięśnie.
  W jakich wypadkach operacja jest wskazana: zbyt szczupłe łydki, łydki asymetryczne, korekcja deformacji. Sam zabieg prowadzony jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa około dwóch godzin, podczas których u pacjenta robi się nacięcie w fałdzie podkolanowym (blizny w naturalnych zgięciach są mniej widoczne), gdzie chirurg umieszcza implant. Pacjent po operacji - przez dwa pierwsze dni musi leżeć z nogami uniesionymi do góry by przyspieszyć okres gojenia się ran, zapobiegać infekcjom, zredukować opuchliznę. Później powinien nosić specjalne pończochy uciskowe. Po tym okresie usuwane są opatrunki, wskazane natomiast spacery, by przyzwyczaić mięśnie do implantów. Wracanie do siebie po operacji trwa w całości około miesiąca.

  Możliwe powikłania: infekcje, krwawienie, uszkodzenie nerwu, uszkodzenia mięśniowe, przerost blizn, przesunięcie i asymetria.

  Koszt zabiegu wynosi około 7000 do nawet 12000 złotych.

 2. #2
  lis(t)ek
  Member lis(t)ek is on a distinguished road

  Domyślnie

  dwanaście tysięcy złotych za zrobienie łydek to stanowczo za dużo. poza tym leżenie przez dwa dni z nogami w górze? makabra :O
  Czas jest Twoim największym sprzymierzeńcem!

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu


Search Engine Optimization by vBSEO ©2010, Crawlability, Inc.