MiniabdominoplastykaTak kobiety jak i mężczyźni mogą poddać się zabiegowi plastyki brzucha . Miniabdominoplastyka to zabieg mniej inwazyjny od pełnej czy też modyfikowanej plastyki brzucha . Poleca się ją szczególnie osobom , które w okolicach dolnej części brzucha mają znaczne pokłady tłuszczu pod skórą a skóra ich nie jest rozciągnięta .
Operacja zatem to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów którzy oczekują usunięcia im dużej ilości tłuszczu oraz fragmentu skóry z okolicy podbrzusza .


Miniabdominoplastyka - częściowa plastyka brzucha

Orientacyjny czas przeprowadzenia zabiegu to około godziny . Zabieg charakteryzuje się mniejsza inwazyjnością od zwyczajowo przeprowadzanej plastyki ponieważ nie musi być tu wykonane obszerne cięcie a jedynie 5- 15 centymetrowe w kształcie elipsy . Samą ranę będzie można doskonale ukryć pod bielizną a na plaży pod bikini – umiejscowiona będzie na linii owłosienia łonowego .

Podczas zabiegu usunięty zostaje tłuszcz oraz nadmiar skóry , po miniabdominoplastyce pacjent musi spędzić noc w pozycji półsiedzącej . Powrót do normalnego funkcjonowania i zdrowia osoby poddającej się zabiegowi następuje po 2- 3 tygodniach . Warto przez okres miesiąca nosić specjalną uciskową bieliznę .Miniabdominoplastyka - metoda endoskopowa


Metoda ta polecana jest młodym osobom , borykającym się z problemem odkładania zbędnego tłuszczu w dolnych partiach brzucha . Podczas zabiegu miniabdominoplastyki lekarz wykonuje 3 niewielkie nacięcia , których długość to około 2- 2, 5 cm . Jedno nacięcie wykonuje od pępka – 3 cm w dół natomiast dwa pozostałe na wysokości bioder (na linii podbrzusza ) .
Kolejnym etapem jest wprowadzenie przez te otwory specjalnego urządzenia chirurgicznego . Powłoki brzuszne są dokładnie oczyszczane z tłuszczu , chirurg podwiązuje także rozluźnione mięśnie jamy brzusznej .

Wadą zabiegu jest to, ze nie pozwala on na usunięcie nadmiaru skóry – przez to jest on polecany młodym i szczupłym osobom mającym jedynie problemy z nadmiarem tłuszczu w partiach dolnych brzucha . Często dieta i aktywność fizyczna nie przynosi upragnionych skutków – warstwa tłuszczu w podbrzuszu zostaje nadal . Może zatem warto zdecydować się na tę metodę jego usunięcia ?pipi (KM)