+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Jak sprawdzić wiarygodność lekarzy

 1. #1
  IdealWoman
  Administrator IdealWoman is on a distinguished road

  Domyślnie Jak sprawdzić wiarygodność lekarzy

  Jak sprawdzić wiarygodność lekarzy?


  Dzień dobry!

  Droga Redakcjo! Mam 25 lat. Zdecydowałam się na zabieg plastyczny, znalazłam parę klinik, ale bardzo trapi mnie jedno - jak znaleźć dobrego chirurga, czy rzeczywiście uzyskał ten lekarz dyplom w danej dziedzinie? Jak to sprawdzić? Słyszałam, że chirurg powinien mieć dyplom "American Society of Plastic Surgeons (ASPS)" i że na tej stronie internetowej mogę to sprawdzić, lecz wydaję mi się, że nie ma tam żadnej informacji na temat polskich chirurgów (lub żaden polski lekarz nie posiada takiego dyplomu?). Bardzo proszę o jakąś podpowiedź, bo za dużo się nasłuchałam na temat "pseudo-chirurgów", a sama naprawdę już nie wiem, gdzie uzyskać wiarygodną odpowiedź. Z góry dziękuję za pomoc. Ewelina z Warszawy, Date: Tue, Aug 16, 2004

  Pani Ewelino! Nie szukałabym amerykańskich dyplomów wśród polskich lekarzy. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów, zawód lekarza oraz posiadane przez niego kwalifikacje (czyli specjalizacja lekarska) są potwierdzane (poprzez wydanie stosownych zaświadczeń, a wcześniej poprzez nadzór nad ich uzyskaniem) przez Izby Lekarskie. Lekarz musi być zarejestrowany w swojej terenowej Izbie. Aby wykonywać zawód lekarza musi mieć czynne prawo wykonywania zawodu, a aby uzyskać specjalizację musi przejść cykl szkoleń zakończonych egzaminem. Dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje uzyskuje "do ręki", a poza tym informacje o tym pozostają w Izbie. Są również rozliczne gremia "nieustawowe", towarzystwa lekarskie (także lekarzy o specjalizacji chirurgów plastycznych), grupujące lekarzy danej specjalizacji.
  Tyle teorii. Praktyka jest nieco inna. Operacje z zakresu chirurgii plastycznej wykonuje wielu lekarzy, wielu bardzo dobrze, a nawet lepiej niż dyplomowany "plastyk". Wiem, że w damskich pismach znajdzie Pani inne informacje, ale fakty są nieco inne. Nie wiem, jakiego rodzaju zabieg chciałaby Pani wykonać lub wykonała? A to dość istotne. I tak - niektórzy lekrze laryngolodzy wykonują korekty kształtu nosa i robią to bardzo dobrze. Chirurdzy onkolodzy mają często lepszą "rękę" do piersi niż koledzy ze specjalizacją z chirurgii plastycznej. Nie każdy chce robić kolejną specjalizację, skoro wykonuje tylko jeden rodzaj operacji (np. korekta kształtu piersi) a doświadczenie w tym ma ogromne. Jak widać można być dobrym w jednej dziedzinie, nie robiąc innych operacji plastycznych. Nie pisałabym o tym, gdyby specjalizacja z chirurgii plastycznej była częsta. A nie jest. Z tym wiążą się dwie sprawy - dostępność i cena. To chyba nie wymaga komentarza.
  Jak sprawdzić kompetencje? Najprościej zapytać o nie lekarza. W wielu gabinetach wiszą odpisy dyplomów, uczestnictwa w kursach, uzyskanych specjalizacji, odbytych staży. Lekarz, który opiera się przed przedstawieniem swoich kwalifikacji, nie jest wart Pani zainteresowania. I nie sądzę, aby lekarz ze specjalizacją z medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej nie przedstawił Pani swoich osiągnięć i zdobytych umiejętności. Czyli najprościej pytać.
  Druga sprawa to wymienione gremia. Izby lekarskie, towarzystwa lekarskie powinny udzielać takich informacji, a wpis o prawie wykonywania zawodu i uzyskanych specjalizacjach jest jawny, podobnie jak wpis do rejestru praktyk, spółek, itp. Inna droga to wizyta w poleconym (najlepiej!) gabinecie zajmującym się medycyną estetyczną, kosmetologią. Wszystkie te gabinety współpracują z JAKIMŚ lekarzem zajmującym się chirurgią plastyczną i już w tym momencie można uzyskać informacje na temat kwalifikacji owego "plastyka". Bezpieczną formą jest zwrócenie się do dużej przychodni czy szpitala prywatnego, gdzie operacje plastyczne (nosa, biustu) wykonują różni lekarze, ale przyjmują też lekarze ze specjalizacją z chirurgii plastycznej. Często już na stronach internetowych gabinetów można znaleźć właściwe informacje.
  Ma Pani rację, należy unikać przypadkowości w wyborze, ale proszę mi wierzyć, nie jest to łatwe. Tym bardziej, że operacje plastyczne, a właściwie wskazania do nich i uzyskiwane wyniki, podlegają bardzo subiektywnej ocenie. Mam nadzieję, że więcej wyjaśniłam niż zamotałam.

  Pozdrawiam serdecznie,
  lek. med. Ewa Wojas

  ------------------------------
  źródło:
  http://www.zdrowemiasto.pl/modules.php? ... 885&alt=66

 2. #2
  ala65
  Junior Member ala65 is on a distinguished road

  Domyślnie

  Nie wiem czy panikuje, ale mam nadzieje, że ktoś pomoże.
  Koleżanki namówiły mnie i poszłam do dwóch wróżek, które przepowiedziały mi tą samą datę śmierci.
  Przestraszyłam się i spróbowałam przejść test na przepowiedzenie życia
  na Aby zobaczyć link musisz się zarejestrować: Rejestracja i otrzymałam znów ten sam wynik! ((
  Co mam robić? Wierzyć w to, a może to tylko zbieg okoliczności?
  Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?

 3. #3
  ala65
  Junior Member ala65 is on a distinguished road

  Domyślnie

  Cytat Napisał ala65 Zobacz post
  Nie wiem czy panikuje, ale mam nadzieje, że ktoś pomoże.
  Koleżanki namówiły mnie i poszłam do dwóch wróżek, które przepowiedziały mi tą samą datę śmierci.
  Przestraszyłam się i spróbowałam przejść test na przepowiedzenie życia
  na Aby zobaczyć link musisz się zarejestrować: Rejestracja i otrzymałam znów ten sam wynik! ((
  Co mam robić? Wierzyć w to, a może to tylko zbieg okoliczności?
  Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?
  Zarejestrowałam się na stronie, linksfera.pl, miała zapłacić za spam, który tu umieściłam,
  strona ta okazała się oszustwem, nie ma pieniędzy i strona też wyparowała.
  Chce ostrzec przed stroną Aby zobaczyć link musisz się zarejestrować: Rejestracja, dla której było to zlecenie,
  sądzę że jeśli współpracują z oszustami to sami nimi są. Odradzam korzystania z tej strony!
  Sorki za spam który wcześniej umieściłam.
  Ludzie uczą się na błędach

 4. #4
  LadyK
  Member LadyK is on a distinguished road

  Domyślnie

  ja szukałam opinii o lekarzu plastyku do którego sie wybrałam (dr Osuch) na forach internetowych i w różnych rankingach lekarzy, przede wszytskim dlatego , że pacjentki dzielą sie na nich swoimi doświadczeniami po przebytych zabiegach i po doświadczeniach z lekarzami, myślę, że to bardzo dobry sposób weryfikacji lekarzy po za tym mozna sprawdzić, czy należy do jakiś stowarzyszeń i posiada jakieś nagrody za swoja pracę

 5. #5
  Wera_nika
  Administrator Wera_nika is on a distinguished road

  Domyślnie

  Nie wiem czy fora internetowe to akurat najlepsze miejsce. Niekiedy mozna trafić na kogoś z kliniki, kto wystawia sobie tylko dobrą opinię. Lepsze są rankingi lekarzy, albo tez sprawdzone wiadomosci od znajomych.

 6. #6
  martus1aaa
  Junior Member martus1aaa is on a distinguished road

  Domyślnie

  fora są do tego odpowiednie właśnie! najlepiej iść na bezpłatne konsultacje, tak jak zorbiła moja mama idąc do okulisty w ramach akcji "czas na wzrok" w lubuskim i wielkopolskim, dowiedziała się czego miała na temat tego jak widzi, i jak sie okazalo dobrze, że poszła... także korzystajcie z rad forumowiczek

 7. #7
  Izabel
  Junior Member Izabel is on a distinguished road

  Domyślnie

  ja przede wszyskim polegałam na opinii moich znajomych, które były wcześniej miały już doświadczenia w tym temacie i relacja z pierwszej ręki uważam, że jest najbardziej solidna i mozna na niej polegać, one tez polecały dr Osucha, że jest bardzo przyjemnym lekarzem no i dobrym w tym co robi

 8. #8
  halle
  Senior Member halle is on a distinguished road

  Domyślnie

  no może to i jest jakaś opcja, jeśli informacje o lekarzu otrzymujemy od znajomych, tylko, że u mnie niewiele osób poddało się operacji plastycznej więc nie mam za bardzo kogo o to zapytać. Więc nie pozostaje nic innego, jak sprawdzać opinie w internecie, ja też wiele pozytywnych słów słyszałam i czytałam o doktorze Osuchu, więc myślę, że warto byłoby się do niego wybrać.

 9. #9
  nadziak
  Member nadziak is on a distinguished road

  Domyślnie

  jednym sposobem są oczywiscie znajomi, ale czasami poddaja się innym zabiegom, niz my. Ja polecam sprawdzanie czy ma certyfikat polskiego towarzystwa medycyny estetycznej. Z lekarzy, u których ja się leczyłam na pewno taki certyfikat miał dr Kołodziejczak z Bellisany (nie wiem czy ktoś w wawie jeszcze to posiada).

 10. #10
  blade
  Junior Member blade is on a distinguished road

  Domyślnie

  Zapytałam wprost swoją lekarz czy może mi kogoś polecić, odpowiedziała że oficjalnie nie może ale dała namiar na dobrą klinikę. Można tak próbować

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu


Search Engine Optimization by vBSEO ©2010, Crawlability, Inc.