+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Zmiana kształtu oczu

 1. #1
  pipi
  Senior Member pipi is on a distinguished road

  Domyślnie Zmiana kształtu oczu

  Zmiana kształtu oczu  Zoperować można wszystko - nawet zmienić kształt swoich oczu . Jeśli masz nieodparte pragnienie na taką odmianę możesz zdecydować się na taki właśnie zabieg , który oferuje chirurgia plastyczna .

  Oczy postrzegane są jako zwierciadło duszy , nasze spojrzenie wiele potrafi powiedzieć o nas , o naszym nastroju .

  Czasem oko jest przygaszone brzydką obudową ,w niektórych przypadkach jesteśmy niezadowoleni ze skośnego owalu oczu , często celem zabiegu jest zmiana kształtu oczu np. azjatyckich , które charakteryzują się opadającymi zewnętrznymi kącikami .

  Operacja zmiany kształtu oczu pozwala na uwydatnienie piękna oka , jego rysów – w jej czasie opadające powieki są podnoszone oraz usuwany jest nadmiar tłuszczu i skóry .
  Nacięcia w górnych powiekach wykonywane są w naturalnych załamaniach skóry . Nadmiar tłuszczu oraz skóry zostaje wycięty , następnie chirurg zaszywa ranki szwami , które należy usunąć po 5 dniach .

  Przy poprawie dolnych powiek wykonuje się nacięcie o długości około 25 mm na granicy linii rzęs oraz w załamaniach skóry ( tzw. zmarszczki śmiechu ) . Skórę starannie odseparowuje się od tkanek . Następnie nadmiar skóry oraz tłuszczu jest redukowany oraz zakładane są delikatne szwy .

  Zmiana kształtu oka jest operacją uważaną za bezpieczny zabieg , mogą pojawić się jednak komplikacje . Niektórymi z nich są krwiaki czy tez brak czucia operowanego miejsca .
  Może występować także uczucie ściągnięcia skóry, swędzenie, lekkie zasinienie czy obrzęk .
  Rzadko występującą komplikacją jest unieruchomienie powieki pacjenta .


  W celu zmniejszenia obrzęków występujących po operacji wykonuje się zimne okłady (do 48 h po zabiegu ) .
  Pacjentowi zaleca się także co najmniej 10 dniowy odpoczynek w czasie którego warto zaopatrzyć się w środki przeciwbólowe i opatrunki .

  Należy dać ranom czas na wygojenie się , początkowe dni mogą mieć ciężki przebieg , szczególnie pod względem psychicznym kiedy to może dojść do depresji pooperacyjnej .

  Opuchlizna , siniaki i ból mijają jednak po kilku tygodniach i już wkrótce będziemy mogli cieszyć się efektem operacji .
  pipi (KM)

 2. #2
  raissa
  Senior Member raissa is on a distinguished road

  Domyślnie

  ponoć azjatki operuja sobie oczy, aby nadać im bardziej europejski kształt

 3. #3
  Anadiya
  Member Anadiya is on a distinguished road

  Domyślnie

  to chyba lekka przesada...

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu


Search Engine Optimization by vBSEO ©2010, Crawlability, Inc.