+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: moczenie nocne

 1. #1
  ewunia55
  Member ewunia55 is on a distinguished road

  Domyślnie moczenie nocne

  Czy to normalne że 6 latka od czasu do czasu sika w nocy do łóżka? Kiedy powinnam się zacząć niepokoić?

 2. #2
  Arnika
  Member Arnika is on a distinguished road

  Domyślnie

  Ale jak to jest, problem pojawił się niedawno, czy jest to regularne od czasu odpieluchowania? Jak często się zdarza? Wiesz co, najlepszym rozwiązaniem będzie jednak wizyta u lekarza, warto to skonsultować. Nie dawaj picia przed snem, czasem może po prostu wybudź na sikanie? Może przyczyna leży po stronie stresu?

 3. #3
  katarynka
  Senior Member katarynka is on a distinguished road

  Domyślnie

  Zgadzam się, zrób badania, umów się do lekarza, lepiej to sprawdzić. Zobacz na Aby zobaczyć link musisz się zarejestrować: Rejestracja co można zrobić i w jakim kierunku działać. Kiedyś mi ta strona bardzo pomogła.

 4. #4
  samba_mamba
  Senior Member samba_mamba is on a distinguished road

  Domyślnie

  To znaczy jak często sika? Bo jeżeli jest to częściej, niż raz na dwa tygodnie, to z całą pewnością trzeba poszukać przyczyny. W tym wieku powinna kontrolować już pęcherz. Strona Suchy Poranek zdecydowanie na tak - znajdziesz tam porady, ale też i podpowiedzi co do tego jak rozmawiać z dzieckiem, aby nie czuło się gorsze i upokorzone sytuacją. W końcu to nie jego wina i nie jest jedyne z takim problemem.

 5. #5
  Yaga
  Member Yaga is on a distinguished road

  Domyślnie

  Na dobry początek warto zajrzeć tutaj Aby zobaczyć link musisz się zarejestrować: Rejestracja - a potem już krok po kroku.

 6. #6
  ewunia55
  Member ewunia55 is on a distinguished road

  Domyślnie

  dzięki dziewczyny za wszystkie porady, suchy poranek to prawdziwa kopalnia wiedzy. Jesteśmy po podstawowych badainiach, nic nie wyszło. Żadnych ostatnio stresów większych nie miał,warto ten alarm wybudzeniowy stosować?

 7. #7
  Zonia
  Junior Member Zonia is on a distinguished road

  Domyślnie

  Ja byłam zadowolona, oczywiście trzeba konsekwentnie stosować i się nie zniechęcać, ale warto, bo efekt był. A lekarz coś poradził Tobie po wizycie?

 8. #8
  katarynka
  Senior Member katarynka is on a distinguished road

  Domyślnie

  Jasne, że warto próbować z alarmem, znam wiele osób, którym pomógł. Czasem trwało to krócej, czasem dłuzej, ale nie zniechęcajcie się, jeśli dziecko nie od razu załapie o co chodzi, może mieć twardy sen i nie od razu załapać. Więc trzymaj rękę na pulsie.

 9. #9
  Tamara
  Senior Member Tamara is on a distinguished road

  Domyślnie

  Niestety dużo osób kiedyś uważało problem moczenia nocnego dzieci i młodzieży za temat tabu i zamiast szukać pomocy próbowali przeczekać. Brawo, ze powstają takie strony jak suchy poranek i mówi się o tym problemie otwarcie.

 10. #10
  samba_mamba
  Senior Member samba_mamba is on a distinguished road

  Domyślnie

  To prawda, bo im starsze dziecko tym większe ma poczucie upokorzenia i mniej chętnie otwiera się na rozmowę. Dlatego tak ważne jest, żeby rozmawiać i okazywać wsparcie i zrozumienie, ale i żeby tłumaczyć, że takich dzieci jest więcej.

+ Odpowiedz na ten temat

Search Engine Optimization by vBSEO ©2010, Crawlability, Inc.