Pomniejszenie piersi – mammoplastyka


Zbyt duży rozmiar biustu to rozterka wielu kobiet . Oprócz aspektu estetycznego niesie to za sobą takie problemy jak nadmierne obciążenie dla kręgosłupa i pleców a przez to utrudnienie normalnego , codziennego funkcjonowania w życiu .

Kobiety zwykle cierpią na bóle w okolicach ramion, pleców, kończyn dolnych oraz przede wszystkich kręgosłupa szyjnego . Dokuczają im także nierzadko odparzenia powstałe pod obwisłymi piersiami .

Gigantomastia czyli patologicznie duże piersi oprócz tego, że niosą za sobą ryzyko problemów zdrowotnych i mnóstwa dolegliwości przyczyniają się do wielu kompleksów kobiety .

Operacja zmniejszenia biustu polegająca na eliminacji nadmiernej ilości tkanki piersiowej to sposób na znaczne poprawienie komfortu zarówno fizycznego jak i psychicznego .

Zabieg

Operacja polega na usunięciu nadmiaru tkanki podskórnej , wraz ze skórą . Sutki natomiast wraz z otoczkami zostają w trakcie zabiegu przesunięte w taki sposób aby uzyskać efekt jędrniejszego , ładniejszego biustu .
Istnieją różne techniki nacięć stosowane podczas mammoplastyki , a ich zastosowanie zależne jest od zaleceń chirurga , indywidualnych czynników.
Najczęściej stosowana technika nacięcia to wokół otoczki . Następnie nacięcie prowadzone jest od otoczki w dół (pionowo ) oraz pod piersią- wzdłuż fałdu skórnego (poziomo ) .

Zabieg może być połączony z liposukcją .


Po zabiegu

Celem unieruchomienia biustu oraz wymodelowania go kobieta powinna przez kilka tygodni nosić specjalny stanik .

W zależności od szwów – po tygodniu lub dwóch zostają one wchłonięte lub ściągane .

Przez 1- 2 mce należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej .

Całkowite gojenie piersi po operacji trwa kilka miesięcy (3- 4 )


Znieczulenie

Ogólne


Czas trwania

około 3 godziny

pipi (KM)