+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Asymetria piersi

 1. #1
  pipi
  Senior Member pipi is on a distinguished road

  Domyślnie Asymetria piersi

  Asymetria piersi

  Kobiece piersi charakteryzują się tym , że jedna nigdy nie jest identyczna jak druga – zawsze kiedy dokładnie przyjrzymy się sobie w lustrze dojrzymy między nimi subtelne różnice .

  Istnieją jednak kobiety , które borykają się z problemem który wynika z ich znacznej i bardzo widocznej asymetrii co oznacza , że jedna pierś może być wyraźnie większa od drugiej.


  Nie mówimy tu jednak o żadnym schorzeniu czy dolegliwości tylko o przykrym mankamencie urody powodującym co zrozumiałe wiele kompleksów a także … problemów z dobraniem bielizny .


  A co powoduje występowanie asymetrii piersi ? Taki wygląd piersi wynikać może po prostu z natury, kiedy zostanie zakończony okres dojrzewania pozostają one o nierównej wielkości .

  Kolejna przyczyna to okres kamienia piersią kiedy dziecko karmione jest tylko jedną – nierzadko zdarza się tak , że niemowlę faworyzuje tylko jedną pierś np. lewa czy prawą .czy to lewą czy prawą.

  Ta pierś , do której niemowlak był częściej przystawiany staje się większa a po skończeniu karmienia nie wraca do poprzedniego rozmiaru natomiast ta druga pozostaje mniejsza.


  Jeżeli różnica pomiędzy obiema piersiami jest znaczna , trudno o dobór właściwego rozmiaru biustonosza a na naszym rynku brak bielizny dla kobiet z tego typu mankamentami.


  Stanik zatem dobieramy do rozmiaru piersi , która jest większa a w miseczce piersi mniejszej umieścić możemy wkładkę : żelową lub z materiału – podobną jaka umieszczana jest biustonoszach push- up.

  Zapewne duży dyskomfort będzie sprawiało przesuwanie się wkładki lub ciągłe myśli aby nie wypadła – warto zatem na stałe przyszyć ją do stanika .


  Odpowiednia bielizna wraz z dobraną wkładką pomaga aby piersi ładnie i kształtnie wyglądały pod ubraniem jednak jak wiadomo wciąż pozostaną niesymetryczne po jego ściągnięciu .

  Zapewne nasz stały partner nie dostrzega naszego mankamentu w takiej skali jak my lub zupełnie nie przeszkadza mu asymetria naszych piersi – o tych dylematach zawsze warto rozmawiać z bliską osobą co często rozwiewa wiele wątpliwości i pozwala pogodzić się z mankamentem .


  Jeżeli jednak asymetria piersi jest kompleksem , stale pojawiającym się w codziennych myślach to wyjściem , które pomoże nam pozbyć się go jest operacja plastyczna .


  Jak wiemy kobiety powiększają i pomniejszają swoje biusty – operacja plastyczna asymetrii biustu likwiduje ten problem poprzez wyrównanie różnicy rozmiaru oraz kształtu pomiędzy nimi.


  Najprostszy zabieg- wykonywany na jednej piersi polega na jej :
  • zmniejszeniu lub
  • powiększeniu lub
  • podwieszeniu

  Podczas operacji powiększania piersi chirurg wszczepia ukształtowany odpowiednio implant , który wypełniony jest solą fizjologiczną bądź silikonowym żelem.

  Cięcie wykonywane jest w obszarze pachy pacjentki , w fałdzie podpiersiowym lub w obrębie sutka (otoczki ).
  Proteza podczas operacji umieszczana jest pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem.

  Zmniejszenie piersi natomiast to zabieg , który polega na usunięciu tkanki podskórnej i części gruczołu piersiowego oraz nadmiaru skóry . Jego ważną częścią jest przeniesienie brodawki w odpowiednie miejsce , należy nadać także piersi odpowiedni kształt.

  Warto podkreślić, że zabieg zmniejszania piersi w wielu przypadkach oznacza uniemożliwienie karmienia dziecka piersią zatem , kiedy planujemy potomstwo – odłóżmy decyzję o nim .


  Operacja plastyczna piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym – pacjentka śpi i nic nie czuje.

  Czas trwania zabiegu to zwykle 1- 2 godziny .


  Zabieg przynosi efekty w postaci symetrycznych piersi . Warto jednak wiedzieć, że efekt ten kiedyś może wymagać korekty – na co wpływać mogą karmienie piersią, ciąża, duże - gwałtowne wahania wagi lub po prostu upływające lata.

  pipi (KM)

 2. #2
  raissa
  Senior Member raissa is on a distinguished road

  Domyślnie

  a ja wiem...chyba zadna kobieta nie jest symetryczna, wiec zeby zaraz sie operowac.....zawsze mozna manewrowac z wkladkami do mieseczek i szelkami od stanika

 3. #3
  Blanka
  Junior Member Blanka is on a distinguished road

  Domyślnie

  U niektórych kobiet asymetria jest bardzo widoczna i wtedy myślę, że operacja jest jak najbardziej na miejscu

 4. #4
  Wera_nika
  Administrator Wera_nika is on a distinguished road

  Domyślnie

  No tak, sa przypadki kiedy asymetria jest bardzo widoczna, wówczas też jestem za operacją. A takie nieznaczne różnice to na spokojnie można zniwelować tak jak raissa poleca - czyli wkładkami

 5. #5
  wrozka_zebuszka
  Junior Member wrozka_zebuszka is on a distinguished road

  Domyślnie

  owszem można sobie radzić na różne sposoby, ale też one nie zawsze są wystraczjące, no jednak są sytuacje, w których wkładki nie pomogą. U mnie też był spory problem z asymetrią i poddałam się operacji. Powiem wam, że dr Osuch świetnie sobie poradził z zadaniem i mam teraz bardzo ładny biust

 6. #6
  halle
  Senior Member halle is on a distinguished road

  Domyślnie

  też się zastanawiałam nad zabiegiem, sporo dobrego też słyszałam o tym lekarzu. Jednak w przypadku dużej asymetrii nie ma innych chyba sposobów, jak tylko się poddać zabiegowi.

 7. #7
  anost
  Junior Member anost is on a distinguished road

  Domyślnie

  Pod koniec października miałam wykonywaną operację symetryzacji piersi wraz z podniesieniem. Operacja była wykonywana w klinice Dr Grzesiak w Warszawie. Jeszcze tego samego dnia wyszłam do domu. Oprócz dyskomfortu spowodowanego narkozą (operacja była wykonana w pełnej narkozie) nie czułam nadmiernego bólu. Ponieważ miałam uczulenie na szwy wewnętrzne okres rekonwalescencji wydłużył się (powinien trwać do miesiąca), ale piersi, jeżeli chodzi o kształt i rozmiar wyglądają świetnie. Dr Grzesiak jest profesjonalistką. Mój przypadek - nietolerancja szwów wewn. - dowodzi, że nawet w tej trudnej sytuacji Pani doktor cały czas służyła opieką i pomocą. Dlatego szczerze mogę polecić jej klinikę.

 8. #8
  sunnygirl
  Junior Member sunnygirl is on a distinguished road

  Domyślnie

  Najlepiej byloby poddac sie operacji biustu, jesli asymetria jest bardzo duza i widoczna. Mysle,ze obecnie chirurgia plastyczna jest na takim poziomie, że nie trzeba miec obaw co do powiklan itd. Dobrze jest wybrac sprawdzonego chirurga i odpowiednie implanty- mentor sa polecane przez specjalistow, uchodza za najbezpieczniejsze na rynku.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu


Search Engine Optimization by vBSEO ©2010, Crawlability, Inc.