+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Mity i fakty dotyczące operacji plastycznych

 1. #1
  raissa
  Senior Member raissa is on a distinguished road

  Domyślnie Mity i fakty dotyczące operacji plastycznych

  Chociaż pierwszą operację plastyczną wykonano w 1827 roku i ta dziedzina nauki przez lata rozwijała się i doskonaliła, w naszej kulturze chirurgia plastyczna nadal budzi kontrowersje a ludzie, którzy się poddają operacjom, ukrywają ten fakt lub wręcz się do niego nie przyznają, uznając go za wstydliwy.


  Dzieje się tak po części z powodu szeregu mitów, które narosły wokół medycyny estetycznej. Bo o ile społeczeństwo może jeszcze zrozumieć fakt korekcji np. zajęczego podniebienia czy odstających uszu, nie może już przejść do porządku dziennego nad silikonem w biuście czy liftingiem twarzy.


  Dlatego należy wreszcie przerwać zmowę milczenia i poznać wszystkie fakty oraz mity dotyczące operacji plastycznych.  Największe kontrowersje budzi operacja biustu. Może dlatego, że jest łączona z gwiazdami filmów porno, które jako jedne z pierwszych zaczęły sobie powiększać tę część ciała. Budzi to więc odrazę i wstyd. No bo co powie rodzina, znajomi, sąsiedzi? „O, ta to dziwką jest, bo sztuczne cycki ma”. Takie opinie nadal są powszechne wśród starszego pokolenia. Szkoda tylko, że nikt nie mówi, że powiększenie piersi jest nie tylko remedium na kompleksy, ale też pozwala na powrót do kształtów, jakie kobiety miały przed operacją usunięcia piersi (co zdarza się podczas leczenia nowotworu lub po wypadku samochodowym, który zdeformował pierś), przed ciążą czy urodzeniem dzieci. Tak, mężczyźni chcieliby, aby ich towarzyszki życia miały zawsze jędrne piersi, zapominając chyba przy tym o prawach fizyki.

  Zatem zaczniemy od tej gałęzi operacji.


  Mitem jest, że implanty piersi mogą zamarznąć w zimie lub komorze kriogenicznej. To tak, jakby twierdzić, że pod wpływem zimna zamarznie nam krew w żyłach. Każdy implant wszczepiony w ciało znajduje się zawsze w naturalnie produkowanym cieple.
  Kolejny mit dotyczy pękania implantów podczas ostrego seksu. Wprawdzie zdarzają się przypadki, gdy implanty pękają, jednak są to bardzo rzadkie przypadki i nie mają związku z aktywnością seksualną. Aby zniszczyć implanty trzeba użyć siły niedostępnej człowiekowi, zatem na skutek dotyku nie mogą się one odkształcać.

  To samo tyczy się latania, nurkowania i skakania na bungee. Podczas wykonywania tych czynności implanty nie pękają!

  Implanty nie utrudniają mammografowi i USG wykrycia raka piersi. Jedynie mogą wpłynąć na wyniki badań palpitacyjnych.


  Najpowszechniejsze mity zostały obalone, teraz czas na fakty.


  Wiele kobiet boi się, że wszczepienie implantów spowoduje zanik czucia w piersiach i jest to niestety prawda. Choć nie dzieje się to w każdym przypadku, to problem się pojawia, jeśli podczas operacji zostały uszkodzone nerwy. Istotnym problemem jest też fakt, że po operacji piersi mogą się od siebie nieznacznie różnić.

  Ale poza tym, że zoperowane piersi wyglądają lepiej niż przed zabiegiem, plusem jest to, że z wyglądu i przy dotykaniu nie różnią się niczym od naturalnych (jeżeli idzie o implanty w rozmiarze C i D), ponieważ teraz zabiegi są wykonywane przy użyciu nowoczesnych materiałów. Zdradzać je mogą jedynie blizny i asymetria. I oczywiście rozmiar.

  Przy większych implantach już widać, że odbiegają wyglądem od naturalnych piersi, ponieważ inaczej się układają.

  I najistotniejszy fakt- po operacji wszczepienia implantów można karmić piersią! Wprawdzie zdarza się, że zabieg jest przeprowadzony nieprawidłowo i karmienie piersią nie będzie możliwe. Dotyczy do tych operacji, w których cięcia potrzebnego do wszczepienia implantów dokonuje się nie pod piersią lub pod pachą, ale na otoczce brodawki.  Kolejne legendy narastają wokół zabiegów związanych z botoksem, czyli jadem kiełbasianym. Zatrucie nim może nawet powodować śmierć, ale odkryto jego pozytywne właściwości, jakim jest paraliż nerwów, i zaczęto je wykorzystywać w medycynie, choć wiele osób nadal podchodzi do niego nieufnie.

  Część opini dotyczy reakcji botokstu na czucie twarzy. Otóż prawidłowo wykonany zabieg wstrzyknięcia związku chemicznego nie ma żadnego wpływu na nerwy twarzowe. Ale jeśli zabieg jest wykonany nieprawidłowo, to znaczy jeśli substancja zostanie wstrzyknięta w niewłaściwe miejsce lub przemieści się po zabiegu podczas stymulacji palcami, może to spowodować skrzywienie i asymetrię twarzy, które będzie szczególnie widoczne wokół oczu i kącików ust. A jeśli wstrzyknie się zbyt dużą ilość botoksu, mogą pojawić się problemy z mimiką lub skurczem poszczególnych mięśni twarzy, nigdy jednak nie będzie to efekt trwały.
  Prawdą też niestety jest, że nadmiar wypełniaczy może powodować przesadne napięcie skóry, przez co twarz wygląda, jakby była spuchnięta. Jest to widocznie zwłaszcza u osób medialnych, które często goszczą na ekranach telewizorów i które najczęściej gnają za marzeniem o gładkiej twarzy.


  Innym zabiegiem mającym poprawić wygląd twarzy jest lifting, który polega na usunięciu nadmiaru tkanek podskórnych i skóry, dzięki czemu twarz pacjenta staje się gładsza. Efekty takiego zabiegu mogą się utrzymywać przez kilkanaście lat, ale nieprawdą jest, że skóra po liftingu się nie starzeje.


  Prawdą natomiast jest, że zastrzyki z wypełniaczy wpływają na jakość pocałunków, ponieważ po zabiegu usta są napięte i przez to bardziej uwrażliwione

  A skoro już jesteśmy przy twarzy to trzeba obalić mit, że można przeszczepić skórę z pośladków na twarz, by wyglądała ona młodziej. Można jedynie korzystać z tłuszczu z brzucha czy pośladków, aby przeszczepić go np. w piersi.

  Prawdą za to jest, że operacja zmniejszenia powiek może mieć wpływ na zamykanie oczu. Dzieje się to jednak w przypadku, gdy niedokładny lekarz wytnie zbyt duży fragment skóry.


  Prawdziwe jest też przeświadczenie, że źle wykonana operacja lub kolejna interwencja nosa może doprowadzić do zapadnięcia się grzbietu tej części twarzy, ponieważ uszkodzone kości i chrząstki nie są w stanie utrzymywać swojego ciężaru. Najlepszą ilustracją tego przypadku jest nieżyjący już król muzyki pop.


  Teraz zajmijmy się kolejnym problemem dręczącym wiele osób, a mianowicie nadmiernym tłuszczem. Wielu ludzi myśli, że liposukcja upora się z problemami wagowymi. Otóż nie. Brak ruchu i niewłaściwa dieta spowodują, że tłuszcz nadal będzie się odkładał w ciele, zatem po zabiegu liposukcji wciąż można przytyć, choć tłuszcz niekoniecznie odłoży się w okolicy, z której został usunięty.


  I teraz najbardziej interesująca nas sfera, czyli życie seksualne. Wielu chirurgów, szczególnie za oceanem, wykonuje zastrzyki mające na celu powiększeniu punktu G, aby poprawić doznania seksualne pacjentek. Nie ma jednak naukowych dowodów na to, że taki zabieg poprawia jakość orgazmu. Ale na szczęście niepodważalny jest fakt, że zmniejszenie warg sromowych (o ile ich długość powodowała dyskomfort i otarcia podczas stosunku) poprawia jakość życia seksualnego.


  No i ekstremum- zabieg wstrzyknięcia wypełniaczy w poduszeczki stóp zwiększa tolerancję na szpilki. Tak samo jak zabieg skracania palców, ale czy warto aż tak się poświęcać?


  Nareszcie przyszła pora na obalenie ostatniego mitu. Otóż nie tylko kobiety korzystają z usług chirurgów plastycznych, mężczyźni też. Ale ponieważ efekty (zwłaszcza w postaci sztucznego biustu) są bardziej namacalne u pań, o mężczyznach się milczy.  A czy Wy słyszałyście o jakiś innych mitach odnosnie zabiegów upiększających ?
  Ostatnio edytowane przez raissa ; 03-02-2010 o 15:10

 2. #2
  halle
  Senior Member halle is on a distinguished road

  Domyślnie

  jeśli chodzi o mity dotyczące operacji piersi to ja przyznam szczerze oprócz tych, o których ty pisałaś nie przychodzi mi nic do głowy.
  Ale ostatnio czytałam artykuł o IQ Medica z Warszawy i o powiększaniu piersi za pomocą kwasu hialuronowego. Ta metoda nazywa się Macrolane i moim zdaniem jest to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnego powiększania piersi, czyli implantów.
  Na razie dopiero zaczynam zagłębiać się w ten temat i zastanawiam się, czy z tą metodą powiększania piersi też związane są jakieś mity?
  Jeśli tak to, czy mogłabyś je przedstawić i ewentualnie obalić??

 3. #3
  IdealWoman
  Administrator IdealWoman is on a distinguished road

  Domyślnie

  Nie słyszałam mitów na temat Macrolane, chyba nie ma jeszcze takich mitów, bo to metoda dość nowa.
  Natomiast słyszałam, że kobiety z implantami nie powinny korzystać z sauny na podczerwień.
  Część lekarzy zaleca uważać na ten rodzaj sauny a część twierdzi, że nie ma przeciwwskazań i mając implanty można robić wszystko.

 4. #4
  raissa
  Senior Member raissa is on a distinguished road

  Domyślnie

  Cytat Napisał halle Zobacz post
  czy z tą metodą powiększania piersi też związane są jakieś mity?
  Jeśli tak to, czy mogłabyś je przedstawić i ewentualnie obalić??
  Jak tylko dowiem się czegoś więcej, to napiszę

 5. #5
  Morela
  Member Morela is on a distinguished road

  Domyślnie

  Cytat Napisał halle Zobacz post
  Na razie dopiero zaczynam zagłębiać się w ten temat i zastanawiam się, czy z tą metodą powiększania piersi też związane są jakieś mity?
  Jeśli tak to, czy mogłabyś je przedstawić i ewentualnie obalić??
  Mogę powiedzieć Ci o pewnych prawdach dotyczących zabiegu macrolane, bo mogą być ci nie znane. Jeśli chodzi o solaria, to właśnie przy macrolane mają one znaczenie. Kwas hialuronowy, który wstrzykuje się do piersi, występuje naturalnie w naszym organizmie. Wstrzykniecie go , powoduje wypełnienie piersi. Ale nie na zawsze. Po dwóch latach się on wypłukuje. Duży w szybszym pozbyciu się wstrzykniętego kwasu ma właśnie solarium, bo jakoś go wysusza.

 6. #6
  Wera_nika
  Administrator Wera_nika is on a distinguished road

  Domyślnie

  Jeśli solarium to pewnie również sauna. Zapewne po prostu kwas ten wypłukuje się wówczas w szybszym tempie. A jeśli mowa już o salarium to jak to jest kiedy w grę wchodzi słońce <opalanie>?

 7. #7
  Reckless
  Member Reckless is on a distinguished road

  Domyślnie

  Bardzo przydatne informacje. Właśnie sama się zastanawiam, czy nie zrobić sobie zabiegu Macrolane. Wiem, że dr Kratochwil jest świetny specjalistą jeżeli chodzi o ten zabieg. Na pewno zgłoszę się do niego na konsultację przed podjęciem decyzji, ale na razie dobrze jest dowiedzieć się jakichś szczegółów na temat tego zabiegu.

 8. #8
  minimini
  Junior Member minimini is on a distinguished road

  Domyślnie

  Chciałam obalić kolejny mit, że po faceliftingu skóra, która jest naciągnięta, po pewnym czasie zaczyna obwisać bo szwy puszczają. To totalna nieprawda, szwy nie puszczają, skóra nie odpada, nie obwisa z tego powodu jeszcze bardziej. Skóra tak czy siak zaczyna obwisać, ale dzięki faceliftingowi możemy zatrzymać czas na moment. Najlepiej lifta zrobić po 40tce, kiedy widzimy, że kości policzkowe nie są już tak wyraźnie widoczne, skóra zaczyna zwisać. To wystarczy na kilka lat, będziemy wyglądać młodo i o wiele lepiej się czuć. Moja mam zrobiła ten zabieg, co prawda trochę później niż po 40tce ale i tak jest bardzo zadowolona. Jak doczekam się odpowiedniego wieku też zrobię, chociaż trochę trzeba się nacierpieć bo operacja, jak to operacja nie jest przyjemna. Potem opuchlizna, ból itd, ale wszystko przechodzi o super efekt zostaje. Moja mama robiła lifting u dr Molskiej.

 9. #9
  sara1983
  Junior Member sara1983 is on a distinguished road

  Domyślnie

  Ja bym się bała niestety takiej operacji więc chyba wolę pozostać przy swoim małym biuście.

 10. #10
  ewelinkaw
  Junior Member ewelinkaw is on a distinguished road

  Domyślnie

  hej wszystkim
  znalazłam fajny artykuł na temat faktów i mitów, o których nie wiecie!!
  poczytajcie
  Aby zobaczyć link musisz się zarejestrować: Rejestracja

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu


Search Engine Optimization by vBSEO ©2010, Crawlability, Inc.