+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: jak się pozbyć żylaków

 1. #1
  Morela
  Member Morela is on a distinguished road

  Domyślnie jak się pozbyć żylaków

  Jakie zabiegi można wykonać żeby się pozbyć żylaków? Czy są kosztowne, bolesne? Moja mama ma, chciałam się zorientować jak jej pomóc. Czy żylaki są dziedziczne?

 2. #2
  Wera_nika
  Administrator Wera_nika is on a distinguished road

  Domyślnie

  Stosuje się maści, ale wszystko zależy do stadium zaawansowania (niekiedy pomaga tylko operacja).

 3. #3
  raissa
  Senior Member raissa is on a distinguished road

  Domyślnie

  jeżeli ,żylaki są już w zaawansowanym stadium, konieczna jest operacja, więc jak najszybciej Twoja mama powinna pójśc do lekarza.
  żylaki mogą być dziedziczne

 4. #4
  halle
  Senior Member halle is on a distinguished road

  Domyślnie

  No tak jeśli problem nie jest zbyt poważny można stosować odpowiednie maści, które pomogą w leczeniu żylaków. ale jeśli jak to zostało powiedziane wcześniej problem jest poważniejszy trzeba żylaki usunąć operacyjnie.
  Jakiś czas temu na stronie kliniki IQ Medica czytałam o metodzie VNUS, która jest metodą usuwania żylaków, za pomocą ultradźwięków. Jest bezbolesna i skraca się okres rekonwalescencji niż po tradycyjnej operacji.
  Ale też jestem zdania, że mama powinna iść do lekarza.

 5. #5
  Morela
  Member Morela is on a distinguished road

  Domyślnie

  Dzięki, znam tą klinikę, nie wiedziałam tylko że usuwają tam żylaki, to chyba nowy zabieg u nich. Zadzwonię tam, mama raczej da się namówić jeśli nie będzie to kosztowało fortuny. A co ze mną? Nie mam żylaków, ale jeśli są dziedziczne to może powinnam już zacząć jakąś profilaktykę?

 6. #6
  muminek
  Junior Member muminek is on a distinguished road

  Domyślnie

  Cytat Napisał raissa Zobacz post
  jeżeli ,żylaki są już w zaawansowanym stadium, konieczna jest operacja, więc jak najszybciej Twoja mama powinna pójśc do lekarza.
  żylaki mogą być dziedziczne
  Nie tylko mogą ale nawet są Na pewno warto skonsultować się z lekarzem, by ocenił stan zaawansowania żylaków. Może jednak da się uniknąć operacji( nic przyjemnego- moja sąsiadka miała i bardzo się bidulka męczyła). Moja mam ma początkowe stadium i stosuje tę maść Aby zobaczyć link musisz się zarejestrować: Rejestracja Nie wiem czy jest skuteczna, bo tak naprawdę używa jej od dwóch tygodni. twierdzi jednak,że odczuwa ulgę i ma wrażenie ,że jej nogi są lżejsze

 7. #7
  raissa
  Senior Member raissa is on a distinguished road

  Domyślnie

  ech,skoro lekarz uuz to stwierdzil, to tylko operacja

 8. #8
  Med Polonia
  Junior Member Med Polonia is on a distinguished road

  Domyślnie

  Witam
  Operacja kończyn dolnych, która ma za zadanie usunąć zmienione patologicznie naczynia żylne, czyli tak zwane żylaki to zabieg, który jak każda interwencja chirurgiczna wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Jednak w dzisiejszych czasach pacjenci maja wybór i mogą zdecydować się na inny sposób leczenia, który pozwala zminimalizować tego typu zagrożenie. Z pośród kilku opcji klasyczna operacja wycięcia żyły wiąże się z największą liczbą niedogodności i zagrożeniem dla pacjenta, dlatego lekarze coraz częściej zalecają inne rozwiązania. Popularnym sposobem jest możliwość usunięcia żylaków metodą laserową. Zabieg ten jest o wiele mniej inwazyjny niż standardowa operacja, jednak również wiąże się z ryzykiem wystąpienia pooperacyjnych wybroczyn na skórze, dolegliwości bólowych czy zapaleniem żył. Dziś najnowocześniejszą i najbezpieczniejszą opcją jest możliwość wykorzystania metody leczenia VNUS Clousure. Metoda ta jest doskonałą alternatywą dla laserowych zabiegów wewnątrznaczyniowych. Metoda VNUS Clousure, to zabieg wewnątrznaczyniowy, który zamyka zmienione patologicznie naczynia żylne (żylaki) poprzez wykorzystanie fal radiowych. Sposób ten charakteryzuje się bardzo wysoką, bo aż 97 proc. skutecznością, przy wyjątkowo krótkim czasie rekonwalescencji. Ból, blizny i ingerencja chirurga ograniczone są do minimum. Daje to pacjentowi gwarancję natychmiastowego powrotu do normalnego funkcjonowania (już po 1 dniu). Dlatego zabieg ten jest idealny dla młodych mężczyzn i kobiet, matek czy bizneswoman, które nie mogą pozwolić sobie na długi pobyt w szpitalu.

  Dr Jacek Olejniczak z poznańskiego szpitala Med Polonia

 9. #9
  dominatorka1
  Junior Member dominatorka1 is on a distinguished road

  Domyślnie

  Witam na tym forum. Bardzo chciała bym się zapytać. Z tego co Aby zobaczyć link musisz się zarejestrować: Rejestracja są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?

 10. #10
  Mozro
  Member Mozro is on a distinguished road

  Domyślnie

  Mi bardzo pomaga Diohespan Max - Aby zobaczyć link musisz się zarejestrować: Rejestracja Znacznie zmniejsza uczucie bólu i zauważyłam, że odkąd go stosuję mniej naczynek mi pęka. Cenowo też jest w miarę przystępny, bo jedno opakowanie starcza na dwa miesiące.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Search Engine Optimization by vBSEO ©2010, Crawlability, Inc.